Kick Boxing

Kick- boxing

– dyscyplina sportowa (sport walki), w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią  jak i kopnięcia.

Słowo kick oznacza po angielsku „kopnięcie” lub „kopać”, boxing oznacza „boks”. W większości języków stosuje się angielską nazwę „kick-boxing” (zwykle dostosowaną fonetycznie i ortograficznie do danego języka) na określenie ogółu dyscyplin sportowych, w których walczy się głównie za pomocą kopnięć oraz ciosów pięścią.

Rywalizacja sportowa:

Dziś między innymi możemy wyróżnić:

  • Full contact: wszystkie techniki nożne i bokserskie dozwolone są powyżej pasa, nie wolno kopać kolanem ani uderzać łokciem. Walka odbywa się na ringu bokserskim
  • Low kick : dozwolone są wszystkie techniki bokserskie oraz kopnięcia do wysokości głowy, nie ma minimalnej liczby kopnięć na minutę oraz nie wolno kopać kolanem ani uderzać łokciem. Walka odbywa się na ringu bokserskim
  • Light contact:  Walka odbywa się na ringu lub tatami. Forma walki ciągłej w której zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością walki technicznej..
  • Semi contact: to formuła kick-boxingu nastawiona głównie na szybkość zawodników. Walka jest przerywana i punktowana po każdym czystym trafieniu przeciwnika. Rywalizacja odbywa się na  tatami.
  • K1 Rules – Dozwolone są  kopnięcia wysokie, kopnięcia w udo,uderzenia kolanami oraz ciosy bokserskie